پرسش و پاسخ

چرا آب از هوا؟

شاید کمی عجیب به نظر برسد ولی اتمسفر زمین منبعی بی پایان و دست نخورده از آب را در خود جای داده است. در هر لحظه از زمان، در حدود ۱۲٫۹۰۰ کیلومتر مکعب آب در هوای اطراف زمین وجود دارد. یا به عبارتی دیگر ۱۲ تیریلیون و ۹۰۰ میلیارد مترمکعب آب. برای درک بصری بهتر این حجم آب در هوا، تصور کنید که بر روی تاج سد شهید عباسپور ایستاده اید و به دریاچه پشت سد (مخزن سد) که حجمی معادل ۳٫۱۳۹ میلیون مترمکعب دارد نگاه می کنید. دریاچه بسیار بزرگی ست، درسته؟!! حال تصور کنید که از این دریاچه ۴٫۱۱۰ عدد در برابر شما قرار گرفته است! این معادل حجم آبی ست که در هر لحظه از زمان در هوای اطراف زمین وجود دارد. نکته مهم این است که این منبع عظیم آب، بر خلاف آب های سطحی و زیرزمینی، بی پایان است و هیچگاه از بین نمی رود و اتمسفر زمین همواره در اثر تبخیر آب دریاچه ها، رودخانه ها، دریاها و اقیانوس ها مملو از آب می باشد.

استفاده از این منبع عظیم آب راه حلی هوشمندانه در زمینه مبارزه با بحران کم آبی و محافظت از منابع رو به افول آب در کشور می باشد.

[بالا]
این دستگاه ها ساخت کجاست؟

دستگاه های ما ساخت شرکت معتبر Eole Water فرانسه می باشند. کلیه قطعات ساخت معتبرترین برند های اروپا ست و مونتاژ نهایی در کشور فرانسه صورت می گیرد. کیفیت دستگاه ها و آب تولید شده مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا و سازمان بهداشت جهانی می باشند.

شرکت Eole Water طی دو دهه گذشته با ثبت چندین اختراع و اخذ چندین جایزه بین المللی به عنوان پیشروترین شرکت دنیا در زمینه تولید دستگاه های (Atmospheric Water Generator (AWG یکه تاز این صنعت بوده است. حتما نام Marc Parent مخترع توربین بادی-آبی WMS 1000 (که در کنار تولید برق آب هم تولید می کند) به گوشتان رسیده است! کافی ست چند ثانیه این واژه ها را در گوگل جستجو کنید.

شرکت سبز انرژی نماینده رسمی شرکت Eole Water در ایران می باشد. سبز انرژی در نظر دارد که با همکاری این شرکت دانش بنیان فرانسوی برای اولین بار در ایران خط تولید دستگاه های تولید آب از هوا را در نیمه دوم سال ۱۳۹۶ در ایران راه اندازی کند، تا گامی بلند در زمینه خودکفایی کشور در این زمینه برداشته شود.

[بالا]
دستگاه های شما چگونه هوا را به آب تبدیل می کنند؟

دستگاه های ما هوای اطراف را به داخل دستگاه هدایت کرده و آن را از میان فیلتر های مخصوصی عبور داده تا آلودگی و ذرات معلق آن گرفته شود. سپس هوای تصویه شده سرد می شود تا به دمای نقطه شبنم (Dew Point) برسد. در این مرحله فرآیند Condensation اتفاق می افتد و رطوبت هوا از حالت گاز به مایع تبدیل می شود و آب تولید می شود. سپس آب تولید شده فیلتر شده و مواد معدنی مورد نیاز به آن اضافه می گردد و سالم و گوارا در دسترس می باشد.

[بالا]
مصرف انرژی دستگاه ها به چه میزان است؟

فرآیند تبدیل رطوبت هوا به آب نیازمند مصرف انرژی می باشد. تکنولوژی برتر دستگاه های ما با کمترین مصرف انرژی بیشترین میزان آب را تولید می کنند. به عنوان مثال دستگاه کوچک LA MICRO تنها با مصرف ۱.۲ کیلووات انرژی در ساعت (در حدود مصرف یک لامپ قلمی در میوه فروشی ها) تا سقف ۶۰ لیتر (معادل ۴۰ عدد بطری آب معدنی ۱.۵ لیتری) آب شرب گوارا را در روز تولید می کند. یا مثلا دستگاه NERIOS.G3 تنها با مصرف ۳.۲ کیلووات انرژی در ساعت تا سقف ۲۳۰ لیتر آب شرب (برای مصرف آب شرب حدود ۸۰ نفر) در روز را تولید می کند.

[بالا]
از چه منابعی غیر از برق شهر می توان برای تامین انرژی این دستگاه ها استفاده کرد؟

از دیگر امکانات بسیار شاخص دستگاه های شرکت سبز انرژی، قابلیت اتصال این دستگاه ها به پنل های خورشیدی، باطری و یا ژنراتور برق می باشد. استفاده از این منابع انرژی این امکان را به کاربر می دهد تا حتی بدون دسترسی به شبکه برق کشور آب مورد نیاز خود را در هر منطقه ایی تولید کند. دستگاه های سبز انرژی برای اولین بار در دنیا به صورت Solar-Ready ارایه می شوند. این بدان معناست که تمامی بخش های الکترونیکی مربوط به سیستم خورشیدی در داخل دستگاه ها تعبیه شده است از جمله inverter و solar charger. تنها کافی است که پنل های خورشیدی را به دستگاه ها متصل کنید.

[بالا]
آیا می توان از پنل های خورشیدی برای تامین انرژی این دستگاه ها استفاده کرد؟

بله. دستگاه های سبز انرژی برای اولین بار در دنیا به صورت Solar-Ready ارایه می شوند. این بدان معناست که تمامی بخش های الکترونیکی مربوط به سیستم خورشیدی در داخل دستگاه ها تعبیه شده است از جمله inverter و solar charger. تنها کافی است که پنل های خورشیدی را به دستگاه ها متصل کنید.

[بالا]
آیا این دستگاه ها در مناطق گرم و خشک مثل استان کرمان نیز آب تولید می کنند؟

بله. همیشه درصدی از رطوبت در هوای اطراف وجود دارد، حتی در مناطق به ظاهر بسیار خشک. در غیر این صورت تنفس برای انسان غیر ممکن می شد. در مناطق بسیار گرم و خشک معمولا تولید آب دستگاه ها در طول روز به علت گرمای بالا و رطوبت پایین، کاهش پیدا می کند. ولی در طول شب به علت نزدیک بودن دمای هوا به نقطه شبنم می توان به مقدار بسیار بیشتری آب تولید کرد.

[بالا]
مزارع آب شرکت سبز انرژی چگونه کار می کنند؟

مزارع آب شركت سبز انرژى از یک یا چند دستگاه تولید آب از هوا تشکیل شده اند. این مزارع سريع ترين و كارآمدترين راه حل براى توليد و توزيع آب شرب، کشاورزی و صنعتی در محل را فراهم می کنند. این مزارع حتی در نقاطی که دسترسی به شبکه برق کشور میسر نیست و با استفاده از تکنولوژی اتصال به پنل های خورشیدی، توربین های بادی، باطری و یا ژنراتور برق، آب مورد نیاز را تولید می کنند. این مزارع توان تولید از ۶۰ لیتر تا صدها هزار لیتر آب در روز را دارا می باشند. با احداث این مزارع، خصوصا در مناطقی با جمعیت کمتر از ۵۰۰۰ نفر، می توان مشکلات ناشی از به کار گیری روش های سنتی آب رسانی را به حداقل رساند، از جمله:
۱- نصب و نگهداری از کیلومترها لوله های انتقال آب مستقر در زیر زمین
۲- حمل آب با تانکر
۳- حفر چاه و استفاده از منابع محدود و رو به کاهش آب های زیرزمینی

برخی از مهمترین موارد استفاده از مزارع تولید آب از هوا:
• آبیاری مزارع کشاورزی (مخصوصا با ترکیب سیستم آبیاری قطره ایی)
• جذب رطوبت گلخانه ها و تبدیل آن به آب جهت آبیاری محصولا ت گلخانه ایی
• تولید آب شرب روستاهای کوچک (خصوصا در مناطق دور افتاده)
• کارخانجات (مخصوصا جهت تولید آب شرب پرسنل و یا تهیه آب با خلوص بالا جهت تولیدات دارویی و شیمیایی)
• شهرک ها و ویلاهای مسکونی
• هتل ها

مزارع تولید آب از هوا می توانند به عنوان زیر ساختی مطمئن -که در زمان کوتاه ۲ تا ۵ ماه قابل اجرا هستند- در کنار طرح های بلند مدت گسترش شبکه تولید و توزیع آب کشور مورد استفاده قرار گیرند.

[بالا]
میزان تولید آب دستگاه ها به چه عواملی بستگی دارد؟

میزان تولید آب به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله رطوبت موجود در هوا، گرمای محیط، ارتفاع از سطح دریا و نوع مصرف انرژی.

دستگاه های شرکت سبز انرژی هوای اطراف را در صورت داشتن رطوبت بالای ۳۰٪ و دمای بالای ۵ درجه سانتی گراد به آب شرب تبدیل می کنند. البته هرچه رطوبت و دما بالاتر باشد میزان تولید آب افزایش می یابد. برای مثال دستگاه NERIOS.G3 این شرکت در منطقه ایی با رطوبت ۵۰٪ و دمای ۲۰ درجه سانتی گراد به میزان ۱.۱ لیتر آب شرب در ساعت تولید می کند. ولی همین دستگاه در منطقه ایی با رطوبت ۷۰٪ و دمای ۳۵ درجه سانتی گراد به میزان ۸.۲۲ لیتر آب شرب در ساعت تولید می کند. در ضمن هرچه ارتفاع از سطح دریا کمتر باشد حجم رطوبت هوا افزایش پیدا کرده و در نتیجه میزان تولید آب افزایش پیدا می کند.

در زمینه نوع مصرف انرژی اگر دستگاهی در طول روز تنها با انرژی خورشیدی کار کند و در طول شب به منبع انرژی دیگری متصل نباشد، حجم آب تولیدی آن کمتر خواهد بود.

برای تخمین میزان تولید آب در منطقه خود با متخصصان ما تماس بگیرید. ما در کمتر از چند دقیقه حجم تولید آب توسط هر یک از دستگاه ها را در هر یک از ماه های سال برای شما ارسال می کنیم.

[بالا]
آیا امکان تخمین میزان تولید آب در منطقه من وجود دارد؟

بله. برای تخمین میزان تولید آب در منطقه خود با متخصصان ما تماس بگیرید. در کمتر از چند دقیقه حجم تولید آب توسط هر یک از دستگاه ها در هر یک از ماه های سال و در منطقه جغرافیایی مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد.

[بالا]
شرکت سبز انرژی تجارت اروند (دستگاه تولید آب از هوا|تولید آب شرب|بهداشتی و کشاورزی|توربین های بادی|دوش های کم مصرف)
[تهران]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، خدمات
  • خدمات/محصولات : دستگاه تولید آب از هوا، تولید آب در محل، آب از هوا، تولید آب آشامیدنی، دوش حمام، دوش های کم مصرف، انرژی تجدید پذیر، تولید آب در مناطق خشک، توربین بادی، تولید آب کشاورزی، مولد تولید آب از هوا، آبرسانی روستایی، تامین آب صنایع، تصفیه آب، گلخانه، دستگاه آبساز
  • نوع مالکیت: شرکت با مسئولیت محدود
  • تلفن: 021-22185035